Drodzy Rodzice!

W związku z epidemią pojawiają się coraz większe wątpliwości, co do daty Pierwszej Komunii Świętej Waszych dzieci. Biorąc pod uwagę aktualne zalecenia władz sanitarnych oraz zwiększającą się liczbę chorych, niektóre polskie diecezje postanowiły już o przełożeniu terminu uroczystości pierwszokomunijnych, bądź zorganizowaniu Pierwszej Komunii Świętej dla pojedynczych dzieci w gronie najbliższej rodziny (rodzice, rodzeństwo, chrzestni). Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje w naszej diecezji, Biskup Sandomierski chciałby poznać Drodzy Rodzice Wasze zdanie. Podobne konsultacje prowadzone są już z księżmi i katechetami.

Dlatego będziemy Wam bardzo wdzięczni za przesyłanie wszelkich sugestii i opinii drogą elektroniczną na adres Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Można je również wysyłać na adresy mailowe parafii. Biorąc pod uwagę wymogi czasowe, prosimy, aby uczynić to niezwłocznie. Zachęcamy jednocześnie do korzystania z katechez multimedialnych przygotowanych przez diecezję i dostępnych na jej stronie internetowej.

Ks. Adam Kopeć
Dyrektor WNiWK